Kimler Saç Ekimi Yapabilir
Saç Muayenesi ve Analizi
Saç ve Estetik Bakış
Saç Nakli Yoğunluğu
Saç Dökülmesi
Saç Ekimi
FUE Yöntemiyle Saç Ekimi
FUT Yöntemiyle Saç Ekimi
İğne ile Uygulanan FUE Yöntemi
İğne ile Uygulanan FUE Yöntemi
Saç Ekimini Etkileyen Faktörler
Saç Mezoterapisi
Saç Ekimi için Altın Kurallar
PRP Nedir
 

FUE Yöntemiyle Saç Ekimi

 
 

FUE SAÇ EKİMİ tekniği cerrahi bistüriler kullanılmaksızın başın arka kısmındaki saç foliküler ünitelerinin özel bir iğne ile çıkarılması esasına dayanır. İç çapı 0.40 mm olan bu özel iğneler ile saç folikülü, dokuya hiç bir zarar vermeden çıkarılmaktadır. Her bir foliküler ünite 1-3 saç kökünü içerir. Bu işlemden önce folikül çıkarılacak bölgedeki saçlar 1-2 mm kalacak şekilde tıraşlanır. Hem verici hem de saç ekimi yapılacak alıcı alana lokal anestezi uygulandıktan sonra alınmış olan foliküller tek tek saçsız ya da saç kaybı olan alana nakledilir.

Tekniğin avantajları;

  • Her seansta 2000-4000 saç folikülü alınabilir.
  • Saç kaybı olan alan genişliğine göre birkaç seans uygulanabilir ve seanslar arasında FUT tekniğinde olduğu gibi beklemek gerekmez. a) Saç kaybı olan alan genişliğine göre birkaç seans uygulanabilir . Bir günde 4000 saç grefti alınması ile saç kaybı fazla olan hastalarda kısa bir sürede geniş saçsız alanları kapatmak mümkün olabiliyor.
  • Ayrıca verici alanda uyuşukluk ve iz olmaz. Ense bölgesinden saçlı deri şeridi çıkarılmadığından iyileşme çok daha hızlı olmaktadır.
  • Birkaç gün içinde foliküllerin alındığı alandaki minik delikler iz bırakmayacak şekilde kapanır.
  • Baş bölgesinde yeterince folikül bulunmadığı durumlarda vücudun değişik yerlerinden (göğüs, sırt, karın, bacak bölgesinden vs.) foliküler üniteler alınıp saç kaybı olan alana transfer edilebilir.
  • Kişinin kafa derisindeki saç kılı sayısı, operasyon için hastanın aday olup olmadığını belirlemez.
  • Eğer saçlar ön saç çizgisine ekilecekse ya da saçlar çok kısa bırakılacaksa FUE yönteminin sonuçları daha üstündür. Çünkü iç çapı 0.40 mm olan iğneler ile alınan saç foliküllerinin kök kısmı çok ince olduğunda ekim yapıldığı alanda daha doğal bir görünüm vermektedir.

Tekniğin dezavantajları:

  • FUE tekniği tüm bu avantajlarına rağmen saç foliküllerinin tek tek plastik cerrahi uzmanı tarafından çıkarılması ve işlem sırasında lazer teknolojisi kullanılmış özel iğne maliyetleri nedeniyle daha pahalı bir işlemdir.
  • Ayrıca saçları kısa kesilmesi(3 numara) gereksinimi de diğer bir dezavantajıdır.
Randevu İçin :
0 312 446 47 50
0 312 446 47 51
 

Estetik Cerrahi İle İlgili Her Türlü Sorunuz İçin Sizi Arayalım...

 
 
Öngörüşme ve danışma ücretsizdir.
Randevu için
09:00 - 20:00 saatleri arasında
0312 446 47 50
nolu telefonu arayınız.
 
   
Uğur Mumcu Cad. 80/3 Gaziosmanpaşa/ANKARA Tel: 0 312 446 47 50 - 446 47 51