Kimler Saç Ekimi Yapabilir
Saç Muayenesi ve Analizi
Saç ve Estetik Bakış
Saç Nakli Yoğunluğu
Saç Dökülmesi
Saç Ekimi
FUE Yöntemiyle Saç Ekimi
FUT Yöntemiyle Saç Ekimi
İğne ile Uygulanan FUE Yöntemi
Saç Ekimini Etkileyen Faktörler
Saç Mezoterapisi
Saç Ekimi için Altın Kurallar
PRP Nedir
 

PRP Nedir?

PRP, " Platelet  Rich Plasma—platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması" adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki "platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma" nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

(PRP) uygulamasında amaç nedir?
Plateletler – veya diğer adıyla trombositler – vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan "büyüme faktörlerini" yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız plateletleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir, böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

PRP' nin hedefi yara iyileşmesini sağlamak mıdır? Derinin gençleşmesi ile yara iyileşmesi arasındaki ilişki Pratikte PRP uygulaması nasıl yapılır?
Uygulamanın yapılacağı kişiden 2 veya 3 tüp ( 16-23 ml ) kan alınır, santrfüj cihazında plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içerisinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün mezoterapi gibi yollarla saçlı deriye uygulanır, saçlı deriyi gençleştirici etkisi uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.

Bu tedavinin uygulanması ne kadar sürüyor? Özel bir koşul gerekiyor mu?
Toplamda yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır. Kolayca, acısız biçimde uygulanır.

Uygulanacak PRP'nin belli bir dozu var mıdır? Ne kadarında ihtiyaç duyulur? Ne kadarı uygulanır?
Burada doz aşımı gibi bir problem yoktur. Elde edilen PRP'nin tamamı kullanılabilir. Genelde bir mezoterapi  kiti ile toplam  4 cc PRP elde edilebilir. BU da saç mezoterapisi uygulamak için yeterlidir.

PRP uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür?
Uygulamadan hemen sonra saçta sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümün ancak 3 veya 4 uygulamadan sonra ( yani 1 kür uygulandıktan sonra ) kalıcı bir etki belirgin hale gelir.

Etkinin tam olarak sağlanması için kaç uygulama yapmak gerekir?
Tam etki toplam 3 veya 4 uygulamadan, yani bir kür tamamlandıktan sonra kalıcı bir ışıltı, kalınlık artışı, saç tellerinde sağlıklı bir görünüm, bir toparlanma şeklinde ortaya çıkacaktır.
Bir kür ile elde edilen olumlu sonuçlar sonradan tamamen kaybolur mu?
Kaybolmaz, ancak 3 veya 4 uygulamadan oluşan kürleri her 10-12 ayda bir tekrarlamak gerekir. Bu durumda uygulanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir. Yani her 15 günde bir yapılacak 3 veya  4 uygulamadan oluşacak bir kür ortalama olarak her yıl tekrarlanmalıdır.

Bu uygulamada istenmeyen etkiler söz konusu mudur?
Hastaya kendi kanından üretilen bir materyal  (PRP) verilmektedir. Yapılan işlem basitçe yara iyileşmesi sürecini başlatmak ve hızlandırmaktır. İstenmeyen bir etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.

PRP uygulaması acı verir mi?
PRP uygulaması maske dışında enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. PRP ile mezoterapi uygulaması çoğunlukla saçlı derinin 0.7 mm altına yapılır.

PRP uygulamasından beklentiler neler olmalıdır?
Kozmetik amaçlı PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir. Çünkü;
Uzun etkilidir,
Saçı en doğal biçimde yeniden canlandırır, yapılandırır.
Kolay ve güvenli biçimde uygulanır.
Sadece yeni saç oluşumunu değil, saçın tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
İlk uygulamadan sonrası sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalar yapılmalı ve gençleştirici etkinin yığılmasını sağlamalıdır.
3 veya 4uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.

 
Randevu İçin :
0 312 446 47 50
0 312 446 47 51
 

Estetik Cerrahi İle İlgili Her Türlü Sorunuz İçin Sizi Arayalım...

 
 
Öngörüşme ve danışma ücretsizdir.
Randevu için
09:00 - 20:00 saatleri arasında
0312 446 47 50
nolu telefonu arayınız.
 
   
Uğur Mumcu Cad. 80/3 Gaziosmanpaşa/ANKARA Tel: 0 312 446 47 50 - 446 47 51
Google Adwords Internet Reklam ve Sponsor Bağlantı Hizmeti