Kimler Saç Ekimi Yapabilir
Saç Muayenesi ve Analizi
Saç ve Estetik Bakış
Saç Nakli Yoğunluğu
Saç Dökülmesi
Saç Ekimi
FUE Yöntemiyle Saç Ekimi
FUT Yöntemiyle Saç Ekimi
İğne ile Uygulanan FUE Yöntemi
Saç Ekimini Etkileyen Faktörler
Saç Mezoterapisi
Saç Ekimi için Altın Kurallar
PRP Nedir
 
 
Ankara Saç Ekim Merkezi
Saç estetiği
Saç Ekim Merkezleri
FUT ve FUE ile saç nakli
Opr.Dr.Ferruh Bingül

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

• Saç Ekimi uygulaması kimlere yapılır?
1- Saç'lı bölgesinde genetiğe bağlı saç kaybı veya seyreklik oluşmuş kişilere
2- Travma sonucu oluşan yara izlerine ameliyat sonrası oluşan izlere(skarlara)
3- Yanık izlerine
4- Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi durumunda
5- Saç kıran veya küçük bölgesel dökülmelerde
6- Daha önce geçirilmiş sonucu kötü saç ekim 'lerinin düzeltilmesinde uygulanabilir


• Saç ekimi 'nde yaşın önemi nedir?
Saç ekimi'nde yaşın en önemli belirliyici özelliği; saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi hayat boyu sürse bile 40'lı yaşlardan sonra dökülme olayı hızla yavaşlamaktadır. Bu sebepten bu yaş altındaki hastalarda dökülmenin devam ettiği ve hastanın daha sonra 2. veya 3. seanslara ihtiyaç duyabileceği göz önüne alınmalıdır.



• Saç Ekimi ne kadar sürer?
Saç ekim operasyonu yaklaşık olarak 3 veya 5 saat kadar sürmektedir. Saç ekimi operasyonu sonrası hasta eğer iş ve sosyal çevresinde bu işlemin belli olmamasını istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyacı vardır. Eğer hastanın bu tür endişesi yok ise 2 gün içinde günlük hayatına dönebilir.

• Hasta ne kadar zamanda yeni saçlarına kavuşur?
Saç Ekimi operasyonundan sonra ekim bölgesinde kırmızı kabuklanmalar görülür. Hasta Saç ekimi operasyonu sonrası günde bir kez başını yıkarayarak bu kabuklanmayı önler. 7 ile 10 gün sonrası kabuklar tamamen dökülerek saç ekim bölgesi iyileşir ve bu kabuklarla beraber ekim yapılan saçlar da dökülür. Böylece 15 gün ile 1 ay içinde hasta operasyon öncesi görünümüne döner. Daha sonra ki 3 ay içinde görünümünde bir değişiklik olmaz ve yeni saçlar 3 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar.Saç ekimi sonrası en çok değişim 5 ve 6. aylarda gözlemlenir. Daha sonraki dönemlerde her ay yüzde 10'lık bir artış gözlemlenir ve ekilen saçların %90'nı operasyon sonrası 9. ayda ortaya çıkmaktadır. Kalan %10'luk oran ise operasyondan sonra 1 yıl boyunca çıkmaya devam etmektedir. Böylece Saç ekimi operasyonu tüm sonucunu 1 yılda rahatlıkla alınmış olur.


• Saç Ekimi 'nin hasta sağlığı açısından herhangi bir dezavantajı var mıdır?
Operasyon tamamen lokal anestezi altında uzman ekip tarafından yapıldığından herhangi bir risk söz konusu değildir. Operasyon sonrası ise sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne kadar gözlemlenmemiştir.


• Saç Ekimi birden fazla uygulanabilecek bir işlem midir?
Operasyonun seansı saç ekim yapılan bölgenin büyüklüğü ve saç dökülmesinin devam edip etmediğine bağlı olarak bir kaç seans gerektirebilir.


• Yeni saçların görüntüsü kontrol edilebilir bir durum mu?
Operasyonun sonucu tamamen operasyonu yürüten uzmanın tecrübesine bağlıdır. Saç ekim esnasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri sonuca büyük etki eder. Greftler foliküler ünite denilen saçın doğal çıkış şekline uygun büyüklükte ve yönlerde konumlandırıldığında operasyon sonrası hasta doğal görünümüne kavuşur.


• Saç Ekimi operasyonunda uygulanan yeni teknikler nelerdir?
Bu konudaki en yeni teknik FUE (follicular unit extraction) denen saçların verici bölgeden bu işlem için özel hazırlanmış 1mm'lik metal borular yardımıyla tek tek alınması işlemidir. Bu işlemde saçlı deride bir kesi ve dikiş yoktur. İyileşme ise çok hızlıdır.

Gelecekte, Saç Ekimi nin yerini alabilecek ve hastaya daha doğal bir görünüm kazandırabilecek seçenekler olacak mı?

Şu anda erkek tipi saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli Saç Ekimi dir. Halen saç klonlaması üzerine çalışmalar devam etmekle birlikte henüz elde edilen bir sonuç yoktur. Klonlanma ile şaç ekimi saçlı bölgeden alınan saç kökü hücreleri arasından ana kök hücrelerin izole edilerek vücut dışında, laboratuvar ortamında üretilmesini ve daha sonra bunların saçsız kafa derisine ekilmesini içermektedir. Bu teknoloji sayesinde saç ekimi için uygun olmayan pek çok kişi, tek bir hücreden üretilecek ve çok sayıdaki saç köklerini ektirebilme şansına sahip olacaktır. Kafa derisinde tek bir saç kökü kalmış kişiler için dahi gür saçlar hayal olmayacaktır.

Randevu İçin :
0 312 446 47 50
0 312 446 47 51
ferruh bingül
 

Saç Ekimi İle İlgili Her Türlü Sorunuz İçin Sizi Arayalım...

saç ekim merkezi
 
 
Öngörüşme ve danışma ücretsizdir.
Randevu için
09:00 - 20:00 saatleri arasında
0312 446 47 50
nolu telefonu arayınız.
 
 Untitled Document
Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cd. Next Level Loft Ofis Kat:5 No:4 D:19 (Bayındır Hastanesi Arkası) Söğütözü Çankaya / Ankara
Tel: 0 312 446 47 50 - 446 47 51